Całoroczny dom w konstrukcji szkieletowej TWIX – opis realizacji

Przedstawiamy realizację naszego bezwzględnie (jak dotąd) ulubionego projektu. Dom w konstrukcji szkieletowej 70 m2 TWIX. Dom drewniany 70 m2 o ekstrawaganckiej bryle, na który składają się 2 domy, oddzielone od siebie korytarzem. Na uwagę zasługuje duża ilość przeszkleń w postaci panoramicznych okien, co daje nieprzerwane obcowanie z otaczającą naturą i dostęp do naturalnego światła

Odważna bryła to połączenie dwóch domów. Dzięki zastosowaniu w obu domach dachu jednospadowego odwróconego do siebie plecami, projekt jest unikalny i funkcjonalny, a zarazem bardzo ekstrawagancki i odważny. Wiatrołap, który jest łącznikiem obu domków pełni również rolę przedsionka gdzie swobodnie możemy wstawić szafę na odzienie wierzchnie.

Po wejściu do większego domu od razu ukazuje Nam się bardzo funkcjonalny, wysoki na 6m salon z aneksem kuchennym. Zastosowane w nim dwa panoramiczne okna tarasowe dają możliwość podziwiania otaczającej przyrody i naturalnie doświetlają wnętrze, a pustka nad salonem oraz okna w ścianie szczytowej potęgują to wrażenie. Część nocną stanowi bardzo ustawna sypialnia, w której swobodnie można wstawić łóżko małżeńskie oraz dużą szafę. W łazience znalazło się miejsce na kabinę prysznicową, wc oraz umywalkę nad którą wstawiamy okno. Na antresolę mieszczącą się nad sypialnią i łazienką wchodzimy po schodach znajdujących się w holu. Powierzchnia całkowita antresoli to aż 17,3 mkw, a w najwyższym punkcie mamy 3,3m wysokości.

Domek gościnny o powierzchni zabudowy 20mkw składa się z salonu połączonego z aneksem kuchennym oraz łazienki. Na potrzeby inwestora możemy go dowolnie projektować i przearanżować wedle potrzeb. Wysoki na 4m salon oraz duże panoramiczne okno daje poczucie przestrzeni oraz bliskości z naturą.

Jak zbudowany jest nasz dom?

Jesteśmy producentem prefabrykowanych domów drewnianych, budowanych w konstrukcji szkieletowej, z wykorzystaniem certyfikowanego skandynawskiego drewna C24.

Domy drewniane szkieletowe Green House budujemy w technologii Steico Flex. Wspomnianą technologię wyróżnia izolator termiczny, którym jest wełna drzewna. Więcej na temat technologii Steico Flex przeczytacie w tym wpisie (link) https://domy-drewniane.eu/index.php/2023/10/20/welna-drzewna-i-jej-zalety/

Wełna drzewna w roli izolatora termicznego wyróżnia się najwyższą efektywnością energetyczną oraz znakomitym komfortem cieplnym.

Projekt domu Twix perfekcyjnie wpisuje się w otoczenie leśne, naturalne. Cieszy się ogromnym zainteresowaniem klientów, z uwagi na unikatowy design.

Jak zamówić dom drewniany w Green House?

  1. Jeżeli zastanawiasz się nad zakupem domu, masz już działkę, skontaktuj się z naszym doradcą.
  2. Analiza dokumentów, konsultacja z architektem

Z naszym wsparciem pomożemy Ci sprawdzić czy projekt domu, który Cię interesuje wpisuje się w miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego.

3. Wybór oraz adaptacja projektu w zorientowaniu na potrzeby klienta.

Każdy z naszych projektów możemy modyfikować pod kątem dopasowania do działki i indywidualnych preferencji klientów.

4. Oferta

Po analizie potrzeb klienta, wyborze projektu, a tym samym implementacji projektu pod kątem dopasowania do działki tworzymy ofertę i szczegółową wycenę.

5. Podpisanie umowy oraz ustalenie terminu produkcji i montażu – wpłata 10% wartości kontraktu (I transza)

Sama produkcja prefabrykatów (ściany, strop, dach) jest realizowana w ciągu 5-7 dni. Montaż domu na działce klienta przebiega w przeciągu 2-3 tygodni w zależności od stanu domu – surowego otwartego, surowego zamkniętego czy deweloperskiego.

6. Opracowanie projektu technologicznego i konstrukcyjnego budynku

7. Zamówienie materiałów i rozpoczęcie produkcji ścian, stropu i dachu – wpłata 40% wartości kontraktu (II transza)

8. Zamówienie stolarki okiennejoraz poszycia dachowego – wpłata 30% wartości kontraktu (III transza). ZAKOŃCZENIE PRODUKCJI

9. Transport domu na teren budowy. Montaż ścian, stropu i dachu, wykonanie wszystkich prac budowlanych zgodnie z zakresem umowy

10. SPEŁNIENIE MARZENIA czyli zakończenie prac budowlanych, odbiór kluczy i podpisanie protokołu odbiorczego budynku – wpłata 20% wartości kontraktu (IV transza)

Prefabrykowany dom drewniany jest domem na lata, domem który żyje, świetną alternatywną dla długotrwałego procesu budowy domu tradycyjnego, murowanego. Twój wymarzony dom może powstać już w ciągu 3 miesięcy.

Nie czekaj, skontaktuj się z nami.

Mateusz Rostek
798 680 122