Standardy wykończenia

W Green House do budowy naszych domów wykorzystujemy kompletny i nowoczesny system STEICO stworzony dla nowoczesnego budownictwa energooszczędnego.

Technologia Steico jest szczególnie znana i ceniona w zachodniej części Europy, na szczęście zyskuje coraz większe zainteresowanie w naszym kraju. Bez wątpienia jest to jedno z najlepiej dobranych rozwiązań wykorzystujących wszystkie pozytywne cechy drewna, począwszy od jego możliwości konstrukcyjnych, jak i unikatowych właściwości termiczno-akustycznych.

Daje nam to możliwość swobodnego decydowania o ostatecznie wykorzystanych w budowie domu rozwiązaniach, które można wybierać spośród kilku pakietów.

TERMOIZOLACJA

Termoizolację naszych budynków wykonujemy z włókien drzewnych produkowanych przez światowego lidera, firmę STEICO.

Wełna drzewna w roli izolatora termicznego wyróżnia się najwyższą efektownością energetyczną oraz świetnym komfortem cieplnym. Posiada dużą gęstość, dzięki czemu jest materiałem odpornym na wilgoć i nie osiada w przegrodzie ściany, nie odkształca się i nie zmienia swojego kształtu. Wełna drzewna w przeciwieństwie do wełny mineralnej, do około 20% zawilgocenia nie zmienia współczynnika przewodzenia ciepła i stale jest w stanie odparować wodę latem i powrócić do swojej naturalnej struktury.

OFERUJEMY 3 PAKIETY OCIEPLENIA DO WYBORU

EKO

Dom całoroczny, idealny na weekendowy wypad

Grubość ściany – 24,4 cm -> U=0215 W/(m2*K)

GREEN

Pakiet dla domów mieszkalnych

Grubość ściany – 29,4 cm -> U=017 W/(m2*K)

GREEN+

Dla tych, co cenią energooszczędność i niskie rachunki

Grubość ściany – 38,4 cm -> U=011 W/(m2*K) – konstrukcja 19,5cm
Grubość ściany – 34,4 cm -> U=014 W/(m2*K) – konstrukcja 14,5cm

STANDARDY WYKOŃCZENIA

STAN SUROWY

OTWARTY
wycena indywidualna
 • poszycie dachu + obróbki blacharskie
 • stolarka okienna
 • elewacja wentylowana świerkowa
 • przed-ścianka instalacyjna z izolacją termiczną 5cm STEICO FLEX
 • płyty GK - ściany, sufit
 • ścianki działowe - konstrukcja + 1x OSB
 • izolacja akustyczna stropu i ścian działowych 10cm STEICO FLEX
 • instalacja elektryczna + Wod-Kan.
 • drzwi wejściowe
 • zmiana deski elewacyjnej na tynk (OPCJA)
 • Montaż

STAN SUROWY

ZAMNIĘTY
wycena indywidualna
 • poszycie dachu + obróbki blacharskie
 • stolarka okienna
 • elewacja wentylowana świerkowa
 • przed-ścianka instalacyjna z izolacją termiczną 5cm STEICO FLEX
 • płyty GK - ściany, sufit
 • ścianki działowe - konstrukcja + 1x OSB
 • izolacja akustyczna stropu i ścian działowych 10cm STEICO FLEX
 • instalacja elektryczna + Wod-Kan.
 • drzwi wejściowe
 • zmiana deski elewacyjnej na tynk (OPCJA)
 • Montaż

Wykonanie płyty fundamentowej nie zawiera się w cenie, natomiast na podstawie lokalizacji i wizji lokalnej na działce oraz badań geologicznych możemy podjąć się wyceny takiej płyty oraz jej realizacji.

Konstrukcje domu stanowi drewno C24. Są to wysuszone, strugane belki, które w warunkach suszarni pozbyły się cukrów i wartości odżywczych. Dlatego nie są niczym pożywnym dla bakterii, grzybów, pleśni i robaków. Konstrukcja składa się z belek oczepowych, belek podwalinowych, pionowych podporowych, wzmocnień, krokwi oraz legarów.

Główną izolacją termiczną domu, jest wełna drzewna STEICO FLEX - instalujemy ją w każdym pakiecie ocieplenia (EKO, GREEN, GREEN+)

STAN SUROWY OTWARTY Nasze dachy są ocieplone i przygotowane pod położenie łat i rozpoczęcie krycia blachą

STAN SUROWY ZAMKNIĘTY / STAN DEWELOPERSKI Pokrycie dachu blachą płaską na rąbek w kolorze antracytowym. Jest to bardzo nowoczesne rozwiązanie bardzo popularne wśród klientów. Dom nabiera nowoczesnego wyglądu, a w połączeniu z elewacją blaszaną, która przypomina jakby dach spadał aż do ziemi nabiera bardzo estetycznych i nowatorskich względów.

Obróbka blacharska, wiatrownica, pas narynnowy i podrynnowy  wraz z montażem orynnowania oraz rurami spustowymi. Za dodatkową opłatą dostępne mamy również rynny kwadratowe. Możliwość doboru innej blachodachówki z palety marki Blachoprofil
Instalacje elektryczne i sanitarne dostępne są w STANDARDZIE DEWELOPERSKIM.

Na placu budowy po wykonaniu montażu elementów domu zostaną przeciągnięte kable w zainstalowane peszle i podłączone do szafki rozdzielczej umiejscowionej nad drzwiami wejściowymi. W elemencie ściany, w którym jest wbudowana szafka elektryczna jest ukryty jeden dodatkowy peszel, który swój koniec ma pod budynkiem i służy do podłączenia do zewnętrznej sieci elektrycznej. Po podłączeniu kabla zasilającego z sieci przez uprawnionego elektryka można cieszyć się od razu instalacją. Osprzęt elektryczny, gniazda i włączniki są już zamontowane w puszkach. Osprzęt jest w standardzie w kolorze białym oraz zawiera się już w cenie. Sieć instalacji została zaprojektowana optymalnie z myślą o użytkownikach. W domu znajdziesz gniazdka przy łóżkach, włączniki na wysokości, do której jesteśmy przyzwyczajeni. W kuchni gniazda nad blatem roboczym, pod piekarnik, płytę czy lodówkę. Ilość punktów elektrycznych to ok. 30 szt.
Bardziej rozbudowana sieć instalacyjna wymaga odrębnej wyceny.
Rurarz instalacji kanalizacyjnej i sanitarnej zawarty jest w STANDARDZIE DEWELOPERSKIM.
W momencie wykonania płyty fundamentowej są dokładnie ustalane lokalizacje odpływów kanalizacyjnych oraz dopływu wody. Wszystkie instalacje wewnątrz budynku są schowane w posadzce oraz w ścianach więc wszelkie podłączenia są nie widoczne, jak przy tradycyjnym budownictwie murowanym.

Domy od Green House to domy drewniane, ekologicznie zbudowane, dlatego postanowiliśmy zostawić również elewację drewnianą. Montowana jest nie typowo dla tego typu domów, bo w pionie, co sprawia wrażenie wyższego niż jest w rzeczywistości. Deska elewacyjna to świerk o grubości (w zależności od potrzeb inwestora) 14mm lub 19 mm, łączona na pióro wpust.

STAN SUROWY OTWARTY - instalacja deski elewacyjnej leży po stronie inwestora.

STAN SUROWY ZAMKNIĘTY - montaż elewacji w cenie

STAN DEWELOPERSKI -montaż i pomalowanie elewacji na wybrany przez inwestora kolor w cenie.

Aby przyspieszyć proces budowy domu wprowadzaliśmy pełną prefabrykację. Przewozimy gotowe ściany oraz podłogę na plac budowy, gdzie następuje montaż. Trwa on średnio 4-5 dni, po czym przystępujemy do montażu dachu. Następnym krokiem jest zamontowanie stolarki okiennej oraz drzwi zewnętrznych i wewnętrznych. Dzięki stałej współpracy z producentem mamy możliwość skorzystania z ich fachowej pomocy w tym zakresie oraz dotrzymujemy wszystkich zapisów gwarancyjnych.

W pakiecie ECO montujemy okna PCV dwu szybowe.

W pakiecie Green i Green+ są to okna trzy szybowe sześciokomorowe.

Wybór innej stolarki okiennej lub modelu lub producenta drzwi jest możliwy po wcześniejszym uzgodnieniu oraz wycenie.

Produkowane przez Nas domy staramy się, aby były kompleksowe w swojej wartości.

W STANDARDZIE DEWELOPERSKIM ściany, strop oraz połać dachu wykończone są płytą GK. Płyta jest oczywiście montowana do płyty OSB o grubości 18mm. Dzięki czemu konstrukcja jest bardzo stabilna i odporna na ewentualne spękania. Do pełnego wykończenia potrzebujemy tylko wyszpachlować połączenia i pomalować na dowolny kolor.

Na suficie przykręcona jest płyta GK z wyciągniętym już przewodem i oprawką do oświetlenia, natomiast w łazience ściany wykończone są płytą odporną na wilgoć.

Podłoga wykończona jest płytą Siniat Duripanel. Jest to twarda, nośna płyta konstrukcyjna cementowo włóknowa. Bezpośrednio na tą płytę możemy położyć wygłuszenie w postaci pianki lub płyty korkowej i panele podłogowe lub ułożyć płytki. Płyta jest odporna na zawilgocenie oraz niepalna.

W zakresie cenowym nie ma parapetów - ze względu na bardzo obszerny wybór materiałów na rynku pozostawiamy tą kwestię inwestorowi.
W celu eliminacji zagrożeń i poczucia bezpieczeństwa w tym zakresie, poza wentylacją grawitacyjną już na etapie produkcji montujemy kanały wentylacyjne przepustowe tzw. "zetki", które sprawnie wentylują nasz dom. Dodatkowo w łazience zainstalowany jest przepust wentylacyjny. Jest to standardem i zawiera się w cenie.

Duże grono Naszych klientów instaluje również klimatyzację w domu. Nie jest to w naszym zakresie wykonania, ale jeśli Inwestor na etapie zamawiania domu zdecyduje się na klimatyzację i określi jej usytuowanie w domu, wówczas będziemy mogli przygotować w tym miejscu podejście elektryczne oraz wyprowadzić przepust pod odprowadzenie skroplin.

Ile to wszysko kosztuje?

Skontaktuj się telefonicznie z naszym specjalistą lub skorzystaj z formularza.