Technologia

Naturalny, innowacyjny system termoizolacyjny i konstrukcyjny – dach, strop, ściana i podłoga.

80% swojego życia spędzamy w zamkniętych pomieszczeniach. Ale czy na pewno wiemy czym się otaczamy? STEICO postawiło sobie za zadanie stworzenie materiałów budowlanych, które godzą potrzeby ludzi i natury. W taki sposób powstały nasze produkty z surowców odnawialnych i bez szkodliwych dodatków. Produkty te pomagają obniżyć zużycie energii oraz przyczyniają się w dużym stopniu do powstania trwałego i zdrowego klimatu w mieszkaniu, który cenią sobie nie tylko alergicy.

wełna drzewna
Steico FLEX

Komfort cieplny
niezależnie od pory roku

WEŁNA DRZEWNA W ROLI IZOLATORA TERMICZNEGO WYRÓZNIA SIĘ NAJWYŻSZĄ EFEKTYWNOŚCIĄ ENERGETYCZNĄ ORAZ ZNAKOMITYM KOMFORTEM CIEPLNYM

STEICO_naturalny_system_budowlany_PL_CMYK

Wysoki współczynnik przewodzenia cieplnego oznacza, że wełna drzewna w porównaniu z innymi izolatorami lepiej zatrzymuje ciepło i sprawia tym samym, że koszty ogrzewania zimą są niższe

Właściwości wełny drzewnej sprawiają, że może przyjąć wilgoć z powietrza i ją oddać, nie zmieniając przy tym swoich parametrów cieplnych. Nawet w przypadku zawilgocenia, jej przewodzenie cieplne utrzymuje się na tym samym poziomie

W porównaniu z innymi systemami izolacji, wełna drzewna wyróżnia się rewelacyjną wręcz izolacyjnością od dźwięków przestrzennych oraz uderzeniowych. Produkty STEICO zapewniają doskonała izolacje akustyczną, umożliwiając zdrowy i spokojny sen

Wełna drzewna STEICO jest wzbogacona siarczanem amonu, czyli naturalnym dodatkiem antypalnym. Podczas kontaktu z ogniem wytwarza zwęgloną warstwę, która zapobiega rozprzestrzenianiu się płomieni oraz szybkiemu wypalaniu

Chcesz dowiedziec się więcej?

Pobierz katalog lub skontaktuj się z naszym specjalistą

Czy wiesz, że...?

Zastosowanie 1m³
STEICOflex 036
absorbuje aż 85 kg
CO2 z naszej atmosfery

Zaufaj technologii SEICO – korzyści:

 • bezpieczeństwo – budowa domów w technologii SEICO jest gwarancją dbałości o najdrobniejszy szczegół i zgodność z wymogami prawa budowlanego,
 • szybko i perfekcyjnie – wykorzystanie wspomnianej technologii pozwala postawić dom w krótkim czasie, bez szkody dla jego funkcjonalności czy bezpieczeństwa użytkowania,
 • doskonałe właściwości termoizolacyjne, które pozwalają na zmniejszenie kosztów eksploatacji,
 • możliwość postawienia domu energooszczędnego lub pasywnego,
 • zmniejszenie kosztów budowy dzięki zastosowaniu nowoczesnych materiałów prefabrykowanych.

Niska przewodność cieplna mat STEICOflex umożliwia wykonanie smukłych konstrukcji dachowych czy ściennych. W przypadku termomodernizacji niska przewodność cieplna umożliwia natomiast jeszcze efektywniejsze wykorzystanie
dodatkowej warstwy materiału izolacyjnego.

Maty STEICOflex przylegają doskonale do izolowanych powierzchni, zachowując jednocześnie stabilność pierwotnego kształtu. Po wypełnieniu pustej przestrzeni (np. między krokwiami) maty przylegają trwale do elementów nośnych i nie ulegają odkształceniom.

3 standardy
termoizolacji ścian

 • EKO
 • GREEN
 • GREEN+
 • Z NATURALNEGO DREWNA

  Materiały izolacyjne STEICO powstają ze świeżego, naturalnego drewna iglastego – bez szkodliwych dodatków. Za to z dodatkiem wszystkich wspaniałych właściwości jakie zapewnia natura.

 • OCHRONA PRZED ZIMNEM

  Jako certyfikowane komponenty dla budownictwa pasywnego, materiały izolacyjne STEICO są idealnym wyborem dla budynków energooszczędnych.

 • OCHRONA PRZED UPAŁEM

  Materiały izolacyjne STEICO blokują przenikanie letniego upału do wewnątrz budynku. Potrafią zapewnić przyjemny chłód nawet w najgorętsze dni lata.

 • AKTYWNA OCHRONA KLIMATU

  1 kg izolacji z włókna drzewnego zawiera 1,2 kg CO2 (jako składnik drewna). Izolacja STEICO na typowy dom jednorodzinny wiąże trwale tyle CO2 , ile samochód osobowy uwalnia na odcinku 200.000 km.

 • NATURALNY MIKROKLIMAT

  Izolacja z włókna drzewnego STEICO pomaga w regulacji poziomu wilgoci w pomieszczeniach. Dzięki konsekwentnej rezygnacji ze szkodliwych dodatków, materiały izolacyjne STEICO nadają się doskonale dla alergików oraz osób podatnych na choroby.

 • OCHRONA PRZED HAŁASEM

  Dach, strop czy ściana ? Właściwości wygłuszające materiałów izolacyjnych STEICO zapewniają przyjemny spokój we własnych czterech ścianach. W porównaniu do konwencjonalnych izolacji, materiały STEICO wyróżniają się rewelacyjną izolacyjnością od dźwięków uderzeniowych oraz przestrzennych.

 • OCHRONA PRZED WILGOCIĄ

  Zewnętrzne materiały izolacyjne STEICO posiadają właściwości hydrofobizacyjne, czyli nie przepuszczają wody. Chronią zatem przed deszczem nawet wtedy, gdy dojdzie do uszkodzenia dachówki.

 • OTWARTOŚĆ DYFUZYJNA

  Materiały izolacyjne STEICO pozwalają na bezpieczny transport pary wodnej. W rezultacie chronią przed jej kondensacją i przyczyniają się do długotrwałości materiałów konstrukcyjnych.

 • OCHRONA PRZED OGNIEM

  Materiały izolacyjne STEICO wykazują łagodną, powolną i dającą się kontrolować reakcję na ogień – nie topnieją i nie odpadają z fasady podczas pożaru oraz emitują znacznie mniej dymu niż konwencjonalne materiały izolacyjne. Pozwala to na użycie certyfikowanych przegród o odporności na ogień do REI 90.

 • DOŚWIADCZENIE I BEZPIECZEŃSTWO

  STEICO to światowy lider w produkcji materiałów izolacyjnych z włókna drzewnego. Nasze produkty sprawdzają się już od dziesięcioleci w tysiącach domów w całej Europie.

kompletny system
budowlany

Przyroda dostarcza nam gotowych wzorów i zachwyca swymi filigranowymi konstrukcjami o ogromnej stabilności. Zasada ich funkcjonowania jest niezwykle prosta. W miejscach, gdzie materiał konstrukcyjny nie jest potrzebny, następuje jego naturalna redukcja – nie jest on marnowany. Rezultat: takie same właściwości przy mniejszym ciężarze, mniejszym zużyciu energii pierwotnej i lepszej wydajności energetycznej. Na tych właśnie zasadach został opracowany system budowlany STEICO.

Własna produkcja – wyznacznik jakości, innowacyjności i profesjonalizmu.

W naszej fabryce produkcyjnej powstają prefabrykaty ścian, dachu, stropu i elewacji. Gotowe elementy przewożone sa na działkę klienta. Kolejnym krokiem jest ich montaż. Jako że zdecydowana większość prac wykonywanych jest na hali produkcyjnej, domy drewniane od Green House powstają niezależnie od warunków pogodowych. Proces prefabrykacji wymusza tez dokładne zaplanowanie pomieszczeń, a także instalacji sanitarnych i elektrycznych.

Budowa domów drewnianych Hala Produkcyjna

Nasze domy produkujemy we własnej fabryce, co zdecydowanie wpływa na jakość oferowanych usług. Skraca czas oczekiwania na poszczególne elementy konstrukcyjne i daje nam możliwość pełnej kontroli nad całym procesem produkcji Twojego wymarzonego domu – od pomysłu aż po gotowy budynek.

Używamy wyłącznie starannie zoptymalizowanych i skonfigurowanych narzędzi. Sprawia to, że docinanie i łączenie ze sobą poszczególnych elementów jest jeszcze bardziej dokładne. Co to oznacza dla Ciebie? Twój drewniany dom prefabrykowany lub pasywny będzie wyróżniał się wysoką jakością użytych materiałów, a jego dominującą cechą będzie precyzja wykonania, która ma bezpośredni wpływ na wygodę użytkowania.

GREEN HOUSE - budujemy domy z marzeń

PROJEKTY I REALIZACJE

Zarówno materiały konstrukcyjne jak i produkty termoizolacyjne zostały wyróżnione prestiżowymi symbolami jakości. Certyfikat FSC® (Forest Stewardship Council®) gwarantuje zachowanie gospodarki leśnej w stanie zbliżonym do naturalnego oraz proekologiczne wykorzystanie drewna. Także w niezależnych badaniach, jak w tych prowadzonych przez wydawnictwo ÖKO-Test, produkty STEICO otrzymują regularnie ocenę „bardzo dobry”. Produkty STEICO gwarantują zatem bezpieczeństwo i jakość dla wielu pokoleń.

Znak jakości Instytutu Biologii Budowlanej w Rosenheim potwierdza, że produkty termoizolacyjne STEICO są bezpieczne dla zdrowia człowieka oraz równocześnie spełniają wymogi ochrony środowiska. System budowlany STEICO uzyskał także prestiżową certyfikację Instytutu Budownictwa Pasywnego. Wszystkie materiały termoizolacyjne STEICO spełniają rygorystyczne wymagania certyfikacji Keymark. Testowane są tutaj wszystkie właściwości wskazane w tzw. deklaracji właściwości użytkowych. Dzięki tym surowym kryteriom produkty STEICO uzyskują najwyższy poziom bezpieczeństwa i jakości na pokolenia.