Targi BUDMA 2024

Od 30 stycznia do 2 lutego 2024 roku, na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbyły się Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury BUDMA 2024, w których mieliśmy przyjemność uczestniczyć i wystawić się z naszym stoiskiem. Przeszła 32 edycja największego i najważniejszego wydarzenia branży budowlanej w Polsce i Europie Centralnej, które tym razem odbyło się pod hasłem „Zielona przyszłość budownictwa”.

Nasze stoisko cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. Cieszymy się, że świadomość klientów wzrasta zarówno w kwestii budowy ekologicznych domów z wykorzystaniem wełny drzewnej STEICO, jak również pod kątem technicznym – wiele osób doceniało nasz przekrój ściany pod kątem otwartości dyfuzyjnej oraz rozwiązań technologicznych.

Dostawca materiałów izolacyjnych ,,STEICO” i „Sodra” – to nieprzerwanie ekstraklasa w technologii szkieletowej. Było to widoczne zarówno na ich stoiskach jak również po zainteresowaniem potencjalnych klientów. Cieszymy się, że od dawna współpracujemy z pierwszą ligą i możemy propagować ich technologię w waszych wymarzonych domach.

Celem tegorocznej edycji targów BUDMA było połączenie świata budownictwa i architektury tak, aby ukazać zrównoważenie pomiędzy estetyką, a funkcjonalnością w projektach przyszłości na czele wyzwań związanych ze zmianami klimatycznymi oraz globalnym zapotrzebowaniem na zrównoważone rozwiązania. „Zielona przyszłość budownictwa” ma za zadanie stać się odpowiednim kierunkiem dla branży budowlanej, a finalnie doprowadzić do osiągnięcia harmonii między postępem, a odpowiedzialnością ekologiczną.

BUDMA 2024 jest odpowiedzią na rosnące wyzwania, z jakimi obecnie mierzy się sektor budowlany. Jesteśmy świadomi konieczności wspierania zrównoważonego rozwoju a także tego, że kluczowym celem branży jest tworzenie przestrzeni, które są nie tylko energooszczędne i neutralne emisyjnie, ale również zgodnie z cyklami natury i przyjazne dla zdrowia i komfortu życia mieszkańców – mówi Marta Szydłowska, Dyrektor Targów BUDMA.

Targi BUDMA były miejscem inspiracji, świadomości możliwości wprowadzenia proekologicznych zmian oraz innowacyjnych rozwiązań w branży budowlanej. Miejscem, gdzie nowe pomysły powstają w wyniku wiedzy, pasji i zaangażowania.

Najistotniejszą kwestią związaną z pojęciem zielonego budownictwa jest termomodernizacja. Tematem wydarzeń zorganizowanych przez Stowarzyszenie Energooszczędne Domy Gotowe było drewno jako materiał budowlany przyszłości.

Targi BUDMA to doskonałe wydarzenie mające na celu uświadomienie istoty ekologii, energooszczędności w budownictwie, a także edukację w dziedzinie budownictwa szkieletowego. Cieszymy się, że mogliśmy być częścią tego niezwykłego i istotnego wydarzenia. Do zobaczenia za rok.