Domy drewniane bez pozwolenia na budowę

Prawo budowlane w ten sam sposób obejmuje domy drewniane i murowane. W obu przypadkach należy wystąpić o pozwolenie na budowę lub poinformować urząd o planowanej budowie domu.

Ustawa Polski Ład ogranicza formalności związane z budową domu. Zgodnie z jej zawartością, domy bez pozwolenia do 70m2 będą budowane na zgłoszenie. Nie będzie więc konieczności prowadzenia dziennika budowy czy też zatrudniania kierownika budowy.

Warunkiem jest, aby dom bez pozwolenia posiadał maksymalnie 2 kondygnacje oraz posiadał powierzchnię zabudowy do maksymalnie 70 m2.

W naszej ofercie znajduje się szereg projektów domów do 70 m2, jednym z nich jest TWIX.

Dom Twix, o powierzchni zabudowy 70 m2 wyróżnia odważna bryła – połączenie dwóch domów o powierzchni zabudowy 42mkw i 20mkw. Dzięki zastosowaniu w obu domach dachu jednospadowego odwróconego do siebie plecami, projekt jest spójny a zarazem bardzo ekstrawagancki i odważny. Wiatrołap, który jest łącznikiem obu domków pełni również rolę przedsionka gdzie swobodnie możemy wstawić szafę na odzienie wierzchnie.

Zobacz inne nasze projekty domów do 70 m2 >>

Dom całoroczny TWIX - 70 m2

Zgłoszenie budowy domu – ile trwa?

Budowa domu na zgłoszenie ma znacznie krótszy czas – 21 dni (+3 na odpowiedź urzędu).

Etapy zgłoszenia budowy domu w urzędzie:

  1. Złożenie i weryfikacja odpowiednich dokumentów w urzędzie
  2. Zamieszczenie informacji o dokonanym zgłoszeniu w biuletynie informacji publicznej – na zamieszczenie informacji urząd ma 3 dni
  3. W ciągu 21 dni urząd może wydać decyzję o sprzeciwie wobec budowy, jej brak uznany za „milczącą zgodę” urzędu i traktowany jako zgoda na budowę

Jakie dokumenty są niezbędne przy budowie domu na zgłoszenie?

  • projekt architektoniczno-budowlany, 
  •  projekt zagospodarowania działki, 
  •  oświadczenie o budowie domu na własne potrzeby mieszkaniowe,
  •  oświadczenie o kompletności składanych dokumentów,
  •  oświadczenie o wzięciu odpowiedzialności za kierowanie budową, jeśli z niego rezygnujemy

Ile trwa wybudowanie domu letniskowego lub całorocznego?

Nasze domy drewniane prefabrykowane docierają na miejsce  w postaci otwartych lub zamkniętych prefabrykatów. Dużą zaletą tego typu inwestycji jest szybki czas montażu. Wasz dom może powstać już w ciągu 2 miesięcy. We wnętrzu panuje niepowtarzalny mikroklimat, który pokochają zwłaszcza miłośnicy ekologicznych rozwiązań. To korzystna alternatywa dla tradycyjnego, murowanego budownictwa – pochłaniającego czas, koszty i często związanego z przestojami ze względu na brak materiałów lub złą pogodę.

Domek drewniany bez pozwolenia – letniskowy i całoroczny

W naszej ofercie dostępne są domy letniskowe i całoroczne do 35 m2, do 70 m2, powyżej 70 m2 i domy w zabudowie bliźniaczej. 

Realizujemy również projekty zgodne z preferencjami klienta, przy współpracy z biurem architektonicznym zrealizujemy projekt domu Waszych marzeń 😊