Jak zamówić dom drewniany Green House – 10 kroków

Co zrobić, żeby wybudować swój wymarzony dom? Jakie kroki należy wykonać, żeby dom drewniany Green House wypełnij Twoją działkę? W tym tekście poznasz 10 kroków, które dzielą Cię od realizacji marzenia o wymarzonym domu 😊

Na wstępie chcemy zwrócić uwagę, że nasze domy drewniane mogą zarówno spełniać funkcję domów całorocznych jak również letniskowych, na weekendowe wypady

Gotowe domy drewniane od Green House powstają z wykorzystaniem technologii Steico. Oznacza to, że w roli izolatora termicznego wykorzystujemy wełnę drzewną.

Wełna drzewna charakteryzuje się efektywnością energetyczną oraz świetnym komfortem cieplnym.

Produkty marki STEICO zapewniają doskonałą izolację akustyczną. Szumy, hałasy i szmery zostają zamknięte poza wnętrzem domu, umożliwiając zdrowy i spokojny sen

Przejdźmy do sedna – co zrobić, żeby kupić gotowy dom drewniany Green House? Oto 10 prostych kroków

Krok 1 – Kontakt z przedstawicielem Green House, przedstawienie oferty

Projekt domu BLANKA, 35 m2
Dom, nowoczesna stodoła z dużymi przeszkleniami

2. Analiza dokumentów, konsultacja z architektem

Nasza firma przeprowadzi Was przez cały proces związany z postawieniem domu na działce. Skrupulatnie przeanalizujemy dokumentację związane z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego ( jeśli działka jest nim objęta), a także warunkami zabudowy. We współpracy z naszym architektem dopasujemy lub zmodyfikujemy projekt odpowiedni do warunków zabudowy.

3. Wybór oraz adaptacja projektu w zorientowaniu na potrzeby klienta

W momencie, w którym mamy całą dokumentację i znamy możliwości, parametry pozwalające nam na postawienie domu drewnianego Green House, czas na dopracowanie projektu. Wiemy, że wybór projektu domu drewnianego wymaga czasu i dopasowania do indywidualnych potrzeb.

4. Oferta

Po rzetelnej weryfikacji projektu, nasz przedstawiciel we współpracy z konstruktorem sporządza szczegółową ofertę, która obejmuje: konstrukcję, dach, izolację termiczną, instalację.

5. Podpisanie umowy oraz ustalenie terminu produkcji i montażu – wpłata 10% wartości kontraktu (I transza)

Kolejnym etapem jest podpisanie umowy oraz ustalenie terminu montażu.

Nasze domy produkujemy we własnej fabryce, co zdecydowanie wpływa na jakość oferowanych usług. Skraca czas oczekiwania na poszczególne elementy konstrukcyjne i daje nam możliwość pełnej kontroli nad całym procesem produkcji Twojego wymarzonego domu – od pomysłu aż po gotowy budynek. Sama produkcja prefabrykowanego domu drewnianego trwa około 2 tygodnie. Biorąc pod uwagę fundamentowanie i montaż na działce, cały proces może potrwać 2 – 3 miesiące.

Produkcja prefabrykowanych domów drewnianych

6. Opracowanie projektu architektonicznego i konstrukcyjnego budynku

Na podstawie koncepcji projektu stworzonego przez naszą projektantkę, we współpracy z klientem,  powstaje projekt architektoniczny. Na podstawie projektu konstrukcyjnego wykonujemy projekt warsztatowy na produkcję.

7. Zamówienie materiałów i rozpoczęcie produkcji ścian, stropu i dachu – wpłata 40% wartości kontraktu (II transza)

Zgodnie z projektem warsztatowym produkujemy elementy ścian stropu i dachu. Zgodnie z drugą transzą zabezpieczamy materiał na produkcję.

8. Zakończenie produkcji prefabrykacji. Zamówienie stolarki okiennej oraz poszycia dachowego, elewacji, elementów instalacji – wpłata 30%

9. Transport domu na teren budowy. Montaż ścian, stropu i dachu, wykonanie wszystkich prac budowlanych zgodnie z zakresem umowy.

Gotowe prefabrykaty przewozimy na działkę klienta, składujemy i rozpoczynamy montaż, który zwykle trwa około 7 dni roboczych. Pozostałe prace związane z wykończeniem oraz instalacjami realizujemy w ok. 10 – 15 dni.

10. Spełnienie marzenia czyli zakończenie prac budowlanych, odbiór kluczy i podpisanie protokołu odbiorczego budynku – wpłata 20% wartości kontraktu (IV transza)

Twój drewniany dom od Green House jest już gotowy.

Po zakończeniu wykonania ostatniego etapu robót i odbiorze tego etapu przez inwestora następuje podpisanie protokołu końcowego. Po dokonanym odbiorze robót Generalny Wykonawca przekaże Inwestorowi dokumentację techniczną, zapisy gwarancyjne, wszelką dokumentację wbudowanych materiałów i urządzeń, instrukcję użytkowania oraz dokumentację fotograficzną realizacji inwestycji.

Teraz pozostaje kwestia dla większości najprzyjemniejsza – wykończenie i aranżacja wnętrz.

Często dostajemy zapytania np. o dom drewniany całoroczny 70 m2, jaka cena? Cena prefabrykowanych domów drewnianych jest zależna od pakietu i stanu odbioru.

Budowa domu drewnianego prefabrykowanego jest znacznie krótsza i mniej skomplikowana. Śmiało możemy powiedzieć, że nasze domy mają dusze. Domy Steico to zdrowy mikroklimat przez cały rok.

Skontaktuj się z nami!

798 680 122

Dom drewniany 35 m2